2021

2022

2023

Ročník 2023

Závodní neděle začala tak, jak to máme asi nejméně rádi a to velmi nepříjemným počasím, kdy od rána poprchávalo, foukal vítr a skoro by člověk psa ven nevyhnal... Nooo, poslední ročníky je nám to trochu souzené. Letos to byl ale opravdu paradox, protože celý podzim padají teplotní rekordy a i samotná sobota byla spíš letní než podzimní.  Každopádně správný běžec vyběhne za každého počasí, a proto jsme ani my dlouho nebrbali a vydali se na přípravy zázemí.

Letos k nám i přes dost omluvenek z důvodů rýmiček a bolavých kotníků dorazil pěkný počet běžců a to jak starých mazáků, tak také nových tváří. Přesně v 10:30 všichni odvážlivci vyrazili po odstartování na 2 připravené tratě. Ta delší klasicky má navíc okruh přes Hamry a výstup na Šeptouchov. Obě letos vedly klasicky přes motokrosové závodiště (minulý rok jsme z důvodu mokra vynechali).

Do cíle se dostali všichni závodníci a to je vždy ta nejlepší zpráva. Každý byl v cíli plný zážitků a horlivě přepočítával naběhané metry navíc:-).

Ročník 2022

7. ročník Ledeč Runu se poprvé přestěhoval na ledečský hrad. Startovat na nádvoří hradu celému závodu moc slušelo. Bohužel termínu 18.9. ne zcela přálo počasí a všechny nás ráno probudil silný déšť. Deštivé počasí trvalo už několik dní před Ledeč Runem, a proto jsem se rozhodli poprvé změnit trať a vynechat běh přes motokrosové závodiště. Na dlouhé trati opět naprosto dominoval Petr Miláček a v ženské kategorii Kateřina Beníšková. Na kratší trati se dařilo nejvíce Václavu Váňovi. Moc doufáme, že se všem závodníkům u nás v Ledči líbilo a přejeme si, abychom se ve výraznějším počtu potkali zase další rok:-)

Ročník 2021

Letošní 6. ročník Ledeč Runu proběhl na 99. výročí narození běžecké legendy Emila Zátopka. Je hezké, že právě letošní léto měl premiéru dlouho očekávaný film Zátopek... V neděli 19.9. se setkalo na startu hned několik takových Emilů:-). Okamžitě od začátku otevření registrace v zázemí panovala dobrá nálada, která vydržela až do poslední metrů trasy. Letos se zase obměnily posádky na stupních vítězů ve všech kategoriích. Největší překvapení je asi výměna vítěze v mužské kategorii na delší trasa, kde na trůn sedl Jakub Exner po dlouholeté nadvládě Petra Miláčka. Každopádně všechny výsledky byly úctyhodné a soupiska byla fajnově namixovaná zkušenými běžci i ryzími amatéry.

Ročník 2020

Jsme moc rádi, že se 5. ročník Ledeč Runu mohl znovu vůbec uspořádat. Rok 2020 je bláznivým "Covid" rokem. Od jara bylo zrušeno nespočet sportovních a kulturních událostí. Jak asi všichni tušili, podzim se zatím nese ve stejném duchu, který známe z letošního jara. To znamená přibývání omezujících nařízení, které mají přímý vliv na naše pracovní i soukromé životy.  My jsme byli každopádně 20. září připraveni a závodníci také. Velkou radost nám udělalo počasí, které je obyčejně v září už těžko odhadnutelné. Prostě a jednoduše, organizace se vyvedla, vyběhlo se po stejných trasách jako v předchozím ročníku a všichni běžci a běžkyně úspěšně dorazili do cíle. Žádné lidské ztráty neevidujeme:-).

Ročník 2019

4. ročník Ledeč Runu byl zalit sluncem:-). Počasí nám opravdu přálo a tak nebránilo nic tomu, aby se účastníci vydali s úsměvěm na tratě. Připraveny byly klasicky dvě tratě a to 6 km a 12 km. Obě vedly téměř stejně jako rok předchozí. Na startu se sešel zase větší počet účastníků a to nás moc těší. Vítězství bylo obhájeno Petrem Miláčkem i Olgou Krčálovou. Tradičně se dařilo také Tomášovi Dvořákovi a Pavlovi Šimkovi, kteří se umístili na 2. a 3. místě na delší trati. Na kratší trati zvítězili František Tichý a Věra Sochovorá. Všem gratulujeme a děkujeme.

Ročník 2018

Pro 3. ročník závodu byly připraveny opět dvě verze tras a to 12km a 6km. Start a cíl byly už podruhé v hotelu Sázava. Počasí nebylo nejteplejší, ani sluníčko nevykouklo, ale i tak si snad všechny účastníci běh užili.