top of page

LEDEČ RUN

MINULÉ ROČNÍKY

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

Ročník 2022

Ročník 2022

7. ročník Ledeč Runu se poprvé přestěhoval na ledečský hrad. Startovat na nádvoří hradu celému závodu moc slušelo. Bohužel termínu 18.9. ne zcela přálo počasí a všechny nás ráno probudil silný déšť. Deštivé počasí trvalo už několik dní před Ledeč Runem, a proto jsem se rozhodli poprvé změnit trať a vynechat běh přes motokrosové závodiště. Na dlouhé trati opět naprosto dominoval Petr Miláček a v ženské kategorii Kateřina Beníšková. Na kratší trati se dařilo nejvíce Václavu Váňovi. Moc doufáme, že se všem závodníkům u nás v Ledči líbilo a přejeme si, abychom se ve výraznějším počtu potkali zase další rok:-)

GALERIE

Ročník 2021

Ročník 2021

Letošní 6. ročník Ledeč Runu proběhl na 99. výročí narození běžecké legendy Emila Zátopka. Je hezké, že právě letošní léto měl premiéru dlouho očekávaný film Zátopek... V neděli 19.9. se setkalo na startu hned několik takových Emilů:-). Okamžitě od začátku otevření registrace v zázemí panovala dobrá nálada, která vydržela až do poslední metrů trasy. Letos se zase obměnily posádky na stupních vítězů ve všech kategoriích. Největší překvapení je asi výměna vítěze v mužské kategorii na delší trasa, kde na trůn sedl Jakub Exner po dlouholeté nadvládě Petra Miláčka. Každopádně všechny výsledky byly úctyhodné a soupiska byla fajnově namixovaná zkušenými běžci i ryzími amatéry. 

GALERIE

Ročník 2020

Ročník 2020

Jsme moc rádi, že se 5. ročník Ledeč Runu mohl znovu vůbec uspořádat. Rok 2020 je bláznivým "Covid" rokem. Od jara bylo zrušeno nespočet sportovních a kulturních událostí. Jak asi všichni tušili, podzim se zatím nese ve stejném duchu, který známe z letošního jara. To znamená přibývání omezujících nařízení, které mají přímý vliv na naše pracovní i soukromé životy.  My jsme byli každopádně 20. září připraveni a závodníci také. Velkou radost nám udělalo počasí, které je obyčejně v září už těžko odhadnutelné. Prostě a jednoduše, organizace se vyvedla, vyběhlo se po stejných trasách jako v předchozím ročníku a všichni běžci a běžkyně úspěšně dorazili do cíle. Žádné lidské ztráty neevidujeme:-). 

GALERIE